Milli Eğitimde yapay zeka geliyor! - politikasimetri.
Bizimle etkileşime geçin

Milli Eğitimde yapay zeka geliyor!

Milli Eğitimde yapay zeka geliyor!

Haber

Milli Eğitimde yapay zeka geliyor!

[Okuma Süresi: < 1 dk] Millî Eğitim Bakanlığı, yapay zeka konusunu ilgili programların müfredatına dahil etmeye hazırlanıyor. İş birliği protokolü kapsamında İTÜ, bu konularda da Millî Eğitim Bakanlığı çalışmalarına destek verecek.

Millî Eğitim Bakanlığı yapay zeka uygulamalarını geliştirmek, eğitimde uygulamak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile iş birliği yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan bakanlık şu detaylar verildi:

M. E. B. Yrd. Mahmut Özer ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ’de imzalanan protokol kapsamında, MEB bünyesinde gerçekleştirilecek iş birliği bağlamında öğrenme analitiği araçlarında yapay zeka kullanımı hususunda ortak çalışma yapılacak ve yapay zeka uygulamaları ile rehberlik hizmetlerinin kapsamı artırılacak.

Ayrıca Millî Eğitim Bakanlığının Eğitim Yönetim Bilgi Sisteminde ortak geliştirilecek yapay zeka uygulamaları kullanılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı, yapay zeka konusunu ilgili programların müfredatına dahil etmeye hazırlanıyor.
Millî Eğitim Bakanlığı, yapay zeka konusunu ilgili programların müfredatına dahil etmeye hazırlanıyor.

yapay zeka eğitime giriyor

Millî Eğitim Bakanlığı, yapay zekâ konusunu ilgili programların müfredatına dahil etmeye hazırlanıyor. İş birliği protokolü kapsamında İTÜ, bu konularda da Millî Eğitim Bakanlığı çalışmalarına destek verecek. Bilişim ve yazılım derslerinin müfredatlarına yapay zekâ ilgili içerikler birlikte hazırlanacak ve bilişim teknolojileri alan öğretmenlerine yapay zeka konusunda İTÜ tarafından eğitim verilecek.

Mesleki teknik eğitimde iş piyasasına uyumlu yapay zeka uygulamaları ile ilgili mevcut müfredat da bu kapsamda güncellenecek. Ayrıca iş birliği kapsamında yapay zeka teknolojilerinin ve uygulamalarının riskleri ve veri kullanım etiği ile ilgili bilgilendirme eğitimleri de düzenlenecek.

Duyuru bkz. kaynak

politikasimetri.

"Bir hayalimiz var…" diyerek çıktığımız yolda; Görüş, Haber ve Analiz Portalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Hemen bir yorum yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Biraz daha Haber

Hızlı Dolaşım (!)

Reklam Alanı Kadraj Akademi Youtube kanalı
To Top