Vatan haini misiniz? - Ercan AYİN
Bizimle etkileşime geçin

Vatan haini misiniz?

Hangi tür vatan hainisiniz?

Görüş

Vatan haini misiniz?

[Okuma Süresi: < 1 dk] Yaşım ilerledikçe, gerek siyasetçilerin gerekse de toplumun söylemleri ile üç tarafı denizlerle çevrili ülkemin aynı zamanda, dönemsel olarak değişse de, vatan hainleri (!) ile dolu olduğunu öğrendim.

Uzun süredir “Vatan hainliği” konusunda bir yazı yazmayı düşünüyordum ki, erken seçim kararı alınınca “tam zamanıdır” diye bir şeyler karalamaya çalıştım. Tamamının (bir şekilde)vatan haini ilan edildiği bir ülkede, potansiyel terörist görülen bir milliyete (Kürt) tabi olarak dünyaya geldim.

Yaşım ilerledikçe, gerek siyasetçilerin gerekse de toplumun söylemleri ile üç tarafı denizlerle çevrili ülkemin aynı zamanda, dönemsel olarak değişse de, vatan hainleri (!) ile dolu olduğunu öğrendim.

Peki kimler, kimlere göre terörist, vatan haini ?

Kemalistlere göre tüm anti Kemalistler,

Sağcıya göre solcular, solcuya göre sağcılar,

Askere göre antimilitaristler,

Türkçülere göre “Türk’üm demekten mutlu olmayanlar”,

Sünnilere göre Aleviler, Alevilere göre Sünniler.

Liste böyle bugüne kadar uzayıp giderken, yeni nesil hainlikler de baş gösterdi.

Akp’ye göre tüm muhalifler,

Muhaliflere göre tüm Akp’liler,

Şu ana kadar saydıklarım uzun süreli Vatan hainlikleri (!) Biraz daha kısa süreli olup, hainlikten vatanperverliğe evrilenler de mevcut.

Bir kaç ay önce “Erken seçim istemek vatana ihanettir” diyen Cumhurbaşkanı, dün ülkenin kurtuluşu için erken seçim ilan etti.

Ne yaparsanız yapın vatan haini …

Sakıncalı bir dilden sakıncalı hikayeleri dinleyen bir vatan haini (!) olarak, takvimsel hainlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum:

Ne yaparsanız yapın vatan haini olacağınız için; gelin Nazım’ın şiirindeki hainlerden biri olun.

Ya da farklılıklara hainlik damgası vurmaktan vazgeçin ki ülke iki vatan haininden kurtulup iki düşünen insana kavuşmuş olsun.

Ercan AYİN

1973 yılında Elazığ- Karakoçan'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul'da tamamladı. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniv. Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde eğitim gördükten sonra 1994-1998 yıllarında Dumlupınar Üniv. Bilecik İ.İ.B.F İktisat bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre öğretmenlik ve ardından 13 yıl özel bir şirkette Finans Yöneticiliği görevinde bulundu. Bu süre zarfında birçok site için yazdığı makalelerin yanı sıra, "dbyhaber.com" internet gazetesini yayınladı. Yurt dışında ekonomi ve medya eğitimlerine katılan Ayin, Almanca yayın yapan bir gazetede yazarlık yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Hemen bir yorum yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Biraz daha Görüş

Hızlı Dolaşım (!)

Reklam Alanı Kadraj Akademi Youtube kanalı
To Top