Bir hayalimiz var - Ercan AYİN
Bizimle etkileşime geçin

Bir hayalimiz var

Bir hayalimiz var
Photo by Pixabay from Pexels

Görüş

Bir hayalimiz var

[Okuma Süresi: < 1 dk] Siyaset, kültür, edebiyat, sanat, spor… Her alanda, her fikre ayna tutacak, simetrik/asimetrik… kelimeler dışında bir silaha ihtiyacımız olmadığı… Bir hayalimiz var.

Diye başladık söze ama, aslında hedefimizin bir hayal olmadığının farkında ve inancı ile koyulduk yola.

Gerek Türkiye’de gerek dünyada, zamana bağlı olmaksızın gerçekleşen tüm şiddet olaylarının temelinde, kendi fikir ve düşüncelerinin, karşı tarafa cebren kabul ettirme çabası olduğunu görüyoruz. Nihayetinde aynı fikirdeki insanların bile, küçük farklılıklar ortaya çıktığında acımasızca linç girişimine başvurduğuna şahit olmuş bir nesiliz.


«BİR HAYALİMİZ VARHer fikri kabul etmek gibi bir hedefimiz yok


Ancak…

Her fikri dinlemek, okumak gibi «BİR HAYALİMİZ VAR»

Siyaset, kültür, edebiyat, sanat, spor vs. Her alanda, her fikre ayna tutacak, simetrik/asimetrik karşılıklarını okuyacağız. Tamamen zıt görüşlerde yazarlarımız vasıtasıyla, kelimeler dışında bir silaha ihtiyacımız olmadığının hayalini gerçeğe dönüştüreceğiz. Ve bu kelimelere; küfür, hakaret vs. gibi yerleştirmeleri anlayışla karşılamayacağız.

Belki de yazma ve okumanın en güzel yanlarını fark edeceğiz. Birçok tartışmada (halk arası veya televizyonlardaki tartışma programlarında) insanların karşısındakini dinlemek yerine, kendisine sıra sıra gelmesini beklediklerini, ne söyleyeceklerini tasarladıklarını görünce, yazma ve okumanın bu egonun önüne geçtiğine şahit olacağız.

Hakkımızda kısmında da belirttiğimiz üzere finansal kaygımız ve finansör bir şirket, parti, sivil toplum örgüt desteğimiz ve talebimiz olmadığı için gerçek anlamda bir «ÖZGÜRLÜK» peşindeyiz.

Her dilde yazılar yayınlamak gibi «BİR HAYALİMİZ VAR»

Türkçe dışında İngilizce, Almanca başta olmak üzere dünya üzerinde konuşulan her dil sayfalarımızda yer alacaktır. Bazen tercümesiyle bazen orijinal haliyle bu fikirleri milyarlarca insanın yaşadığı küçük dünyaya sığdırmaya çalışacağız.

Ve bunu başaracağımıza inanıyoruz.

Çünkü…

«BIR HAYALIMIZ VAR»

Ercan AYİN

1973 yılında Elazığ- Karakoçan'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul'da tamamladı. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniv. Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde eğitim gördükten sonra 1994-1998 yıllarında Dumlupınar Üniv. Bilecik İ.İ.B.F İktisat bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre öğretmenlik ve ardından 13 yıl özel bir şirkette Finans Yöneticiliği görevinde bulundu. Bu süre zarfında birçok site için yazdığı makalelerin yanı sıra, "dbyhaber.com" internet gazetesini yayınladı. Yurt dışında ekonomi ve medya eğitimlerine katılan Ayin, Almanca yayın yapan bir gazetede yazarlık yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Hemen bir yorum yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Biraz daha Görüş

Hızlı Dolaşım (!)

Reklam Alanı Kadraj Akademi Youtube kanalı
To Top