23 Haziran seçim sonucu "CHP'ye kapak" oldu! - Hüseyin ŞENSU
Bizimle etkileşime geçin

23 Haziran seçim sonucu “CHP’ye kapak” oldu!

23 Haziran seçim sonucu "CHP'ye kapak" oldu!

Görüş

23 Haziran seçim sonucu “CHP’ye kapak” oldu!

[Okuma Süresi: 3 dk] Ne anlıyoruz, lider önemli!.. Yaklaşan bu sonuçları, çok öncesinde belirtmiştim… Daha daha önemlisi bu seçimden CHP şu dersi iyice çıkarmalıdır! Katılımın 2.050 kişi, geçerli oy sayısının da 149.478 doğru kullanılarak arttığını görüyoruz…

İstanbul 23 Haziran yenilenen yerel seçim sonuçları artık kesinleşti, diyebiliriz. AK Parti’nin “13.000 oy tekrar sayımlarda varsa bütün oylar sayılsa bu fark bizim lehimize döner… Gayet açık çalmışlar!” hesabı tutmadı. Hatta sonuçlar kendi seçmeninin sert bir tokadına dönüştü: 700 Bin oy farkla! Ne söylemiştim: Tam olarak, hangi adımda çaldılar?”

Lider önemliymiş, değil mi?

Daha daha önemlisi bu seçimden CHP şu dersi iyice çıkarmalıdır! Bu millet kıllı, bidon kafalı, cahil değildir! Kime ne muamele edeceğini iyi bilir. Sadece hitap etmeyi ve haklarına saygı göstermeyi öğren! Bu sebeple, bu seçim asıl CHP’ye kapak olmuştur. Kısacası, Ekrem İmamoğlu CHP’yi sırtlayabilmiş bir siyasetçi oldu. Ne anlıyoruz, lider önemli!


Dün sandık sayımlarına gözlemci olarak katılıp, çetele tuttum. Örnek, bulunduğum sandık sayımlarından birinde sonuç şöyle zuhur etti: CHP: 228, Ak Parti: 69, Geçersiz: 3… Aynı okulun genelinde oy farkı böylesine açıktı.

Sürpriz mi? Hayır!

Neden… Yaklaşan bu sonuçları, çok öncesinde kadrajblog’da yer alan yazılarımda belirtmiştim… 3 Temmuz 2018’de ne demiştim;

  • “Mesajı aldık” diyen Erdoğan’ın; mesajı “eksik” aldığını düşünüyorum,
  • Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlarının birer “seçilen” olduğu unutularak “kelle alma” tarzında tasfiye edilmesi…
  • Ve… görevden alma harekâtının “ne için olduğu” hâlâ anlaşılamamışken,
  • Yerel yönetimler de Ak Parti teşkilatını menfaat odağına dönüştürmüş tiplerin varlığıyla tiksinilir bir vizyona ulaşmıştır.
  • Ak parti üyeliğindeki artışın; iş kollarına, ihalelere, istihdam alanlarına “endekslenmesi” birçok başkaca seçmen rahatsızlığının sebebini de ortaya koyacaktır.
  • Böylelikle yereldeki kaybın ne boyutta olabileceği anlaşılsın!

Tek adamlık başa bela!

Millet şahsiyetli kişiler görmek istiyor karşısında! “31 Mart’ta benim adayım… Benim için 81 ilde… 922 ilçede… 386 beldede… Belediye başkan adayı… RECEP TAYYİP ERDOĞAN’dır” diyen AK Parti kafası yerle yeksan olmuştur! Sonuç tüm önemli şehirlerde kaybetmiştir.

Bekâ sorunu gerçekten yokmuş…

Abdullah Öcalan’a mektup yazdırmakta, Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarmakta sorun olmadığına göre, bekâ gibi bir sorun da yokmuş demek!

Kürt seçmenin oyuna ulaşmak…

Yahu çok ilginç bir durum bu… Kürt seçmene ulaşmak için terörist dediğin kişiler üzerinden aksiyon alınacak; sonra o kitlenin oyu,

  • Ekrem İmamoğlu’na giderse teröristle iş birliği olacak,
  • Binali Yıldırım’a giderse demokrasi olacak.

Süleyman Soylu’nun İstanbul vaadleri

Binali Yıldırım’la birlikte seçime girecekmiş gibi İçişleri Bakanının İstanbul için “vaadler vermesi” kadar abesle iştigal ne varsa bu seçimde yapıldı. Sebep?

Seçmenin aklıyla oynamayın!

Abdullah Gül “AK Parti’yi kurucu ilkelerinden yolunu çeviren ben miyim?” dedi. Cevaben; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu hareketi beraber kurduğumuz” ifadesiyle adaylığa takdim ettiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, “Sayın Gül partimizin kurucularından değil, yanlış biliniyor. Hatta Cumhurbaşkanlığı’nın ardından partiye üye bile olmadı” sözleriyle başka bir noktaya koymaya çalışması doğru olmadı! Bu millet “yol arkadaşlarını” unutmaz!

Milyar TL’lik İstanbul nelere kadir?

Sırf ekap kayıtları vaziyeti ayan ederken… Seçimin iptal planı AK Parti’yi bitirdi. Daha kötüsü, yenilenen İstanbul seçiminin zaman kazanmak için planlandığı konuşulmaya başladı vatandaş arasında… “Temizliği bitiremediler” diyerek.

Seçim sonucunu hızlıca yorumlayayım

Rakamlara bakacak olursak katılımın 2.050 kişi, geçerli oy sayısının da 149.478 doğru kullanılarak arttığını görüyoruz… Yani sadece ek olarak 2 Bin kişi kullanmadığı oyunu kullanmış. Peki bu fark ne? Şöyle;“Kürt oyları” lafı lagaluga…

Yok öyle bir şey! Çünkü 149.478 doğru kullanılan oyu, Binali Yıldırım’la Ekrem İmamoğlu arasındaki 777.581 adet farktan, “yine aynı tercihe geçerli olarak kullanmıştır” diyerek çıkarırsak 628.103 oy farkı söz konusu oluyor. Bu da: 31 Mart’ta kullanılan toplam oya endekslenirse kabaca %7,08 oranı ortaya çıkıyor.

Binali Yıldırım’ın oy oranında -7,24% değişim olduğuna göre; Ak Parti seçmeni oyunu Ekrem İmamoğlu’na vermiş. Nokta. Sen bu 628.103 kişiye Türk demişsin, Kürt demişsin… Lafazanlık, başka bir şey değil!

Sıra geldi Erken Genel Seçim laflarına! Türkiye’de gündem bitmez!

Ve bu akşam saat 23:00’da, Ercan Ayin’le 23 Haziran yenilenen İstanbul yerel seçim sonucu konuşacağız… Hepinizi youtube kanalımıza bekliyorum.

Hüseyin ŞENSU

A gerçekler padişahı, benim gibi bir münâfık gördün mü sen? / Dirilerinle diriyim, ölülerinle ölüyüm ben.

Yorum yapmak için tıklayın

Hemen bir yorum yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Biraz daha Görüş

Hızlı Dolaşım (!)

Reklam Alanı Kadraj Akademi Youtube kanalı
To Top